PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY ÚVODNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Pondělí 15.07.2024
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík ČR
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Základní informace o ČR
Česká NEJ
Kraje ČR
Turistické regiony
Turistické oblasti
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Databanka akcí
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
PRAHA SRDCE EVROPY
  Město PRAHA
Pražská informační centra
Kalendář akcí v Praze
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
Kongresy a konference
Veletrhy a výstavy
Turistika a volný čas
  Informační centra
Kultura a zábava
Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Aktivní dovolená
Pěší turistika
Agroturistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Sport a relaxace
Klub českých turistů
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Obchod a služby
  Služby motoristům
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba
Království perníku

Začala nová etapa

KROMĚŘÍŽ (nj). V pořadí již desáté členské fórum od vzniku Asociace turistických informačních center se tentokrát uskutečnilo v Kroměříži. Oproti předcházejícím setkání bylo dvoudenní.

Platnost obrázku vypršela.

Při prohlídce Arcibiskupských sklepů v Kromeříži
Přišel nápad, že by takovéto setkání mohl uspořádat některý ze členů asociace ze vzdálenějšího místa. Návrh padl na Kroměříž. Ve městě pracuje Informační kancelář města Kroměříže, kde šéfuje Oldřich Kuchař, člen rady. Návrh padl a ani jsme netušili, jak byl dobrý.
První den
Rada asociace měla zahájit své jednání vdeset hodin dopoledne. Měla. Všichni její členové byli na svém místě až na našeho viceprezidenta Miroslava Foltýna. Co s načatým časem? Přišel nápad podívat se do informačního střediska. Kdyby nešlo o momentální nápad, tak jsme Oldřicha Kuchaře podezírali, že si do svého střediska objednal turisty, aby nás přesvědčil, že má vždy plno. Když jsme zjistili, že nám nezbývá nic jiného než se jen dívat zvenčí, tak jsme se alespoň vyfotografovali. Mezitím Miroslav Foltýn přijel, takže jsme po našem návratu mohli začít vradě jednat. Pak jsme se přesunuli do Muzea Kroměřížska, kde se konalo členské fórum. Po jeho skončení nás čekala návštěva Arcibiskupských vinných sklepů. Po prohlídce sklepů byla připravena ochutnávka vín a - pozor - doplněná cimbálovkou. Naše pěvecké výkony sice občas pokulhávaly, ale i tak to stálo za to. Po večeři vhotelu Hvězda, ve kterém jsme byli ubytováni, jsme se přesunuli do diskotékových prostor. Tady nás uvítal diskdžokej shudbou opravdu vrytmu disko. Ale brzy pochopil, že ne všichni jsme zcela mladí, takže nám tam vkládal poctivě i dechovku. Vystoupení tanečního páru sukázkami latinskoamerických tanců nás mělo naladit a zároveň vyzvat ktanci. Vtento moment jsme netušili, co vOldovi dřímá. Jaképak jenom tancování, koukejte také soutěžit. A tak někteří znás se stali soutěžícími. Ti, kteří nesoutěžili, alespoň halasně povzbuzovali. Pak následoval dlouhý hudební a taneční maraton. Zpracovních setkání se všichni známe jako lidé, kteří jsou pracovně velmi vytíženi a neustále působíme dojmem, že ač hodně pracujeme, stejně všechno nestíháme. Tady bylo všechno jinak. Práce šla stranou, zábava dostala zelenou. Ze začátku se účastníkům večera na parket moc nechtělo. Zahajoval Olda Kuchař. Ten nám ostatně ukázal, jak se tancuje, i varcibiskupských vinných sklepích. Pak už nemusel nikoho pobízet. Bylo veselo. Na parketu i mimo. Večer se vydařil. Našli se i tací, kteří prohlásili, že již dva roky netancovali. Tady se nezastavili. Po třiadvacáté hodině večerní se začala prodávat tombola, spíše symbolická, ale zábavná. Určitě se na jiných akcích, kde je tombola tak nebavili, jako my tady. Tombolu tvořily propagační materiály, které jsou kdispozici vinformačních centrech. Cena byla symbolická. Dvě koruny za kus. Paradoxem bylo, že Turistické informační centrum ve Špindlerově Mlýně vyhrálo zpět své tři ceny ze čtyř. Vrcholem byla poslední výhra, kterou byl pěkný kalendář zPardubic. Cenu vložil a také vyhrál zpět jako svou jedinou výhru revizor asociace Luděk Šorm. Nechtěl tomu věřit. Po tombole následovala opět taneční zábava až do pozdních nočních hodin.
Druhý den

Platnost obrázku vypršela.

To však nebránilo tomu, abychom ráno byli všichni vosm hodin na snídani. V devět byl sraz ve městě na prohlídku jeho pamětihodností. V průběhu dvoudenního setkání účastníci ocenili akci se slovy, že to bylo moc pěkné a dokonce je to všechny příjemně překvapilo. Za to patří dík Oldřichu Kuchařovi, který kulturní akci zorganizoval a úspěšně provázel. Setkání se stalo pobídkou pro ostatní členy. Někteří prohlásili, že by něco podobného chtěli uskutečnit pro členy asociace u nich, ale mají prý obavy, aby nasazené vysoké laťce stačili. Pro ně říkám - neváhejte a skočte.

Naděžda Jahodová

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 15.05.1999
Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
TURISTIKA